Aktualności

25.06
2013
Wolontariusze biorący udział w akcji "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia"

13.06
2013
Lekcja historii w Galerii Wielkich Wrocławian

19.06
2013
Dzień Talentów

19 czerwca odbył się w naszym gimnazjum Dzień Talentów. Uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich zaprezentowali swoje talenty i pasje. Pokazy podziwiali sami gimnazjaliści oraz jury, w składzie: Pan Dyrektor Krzysztof Młyńczak, Pani Izabella Drobnik, Pani Agnieszka Zakrzewska oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego - Joanna Gawdan i Katarzyna Kotomska. Czytaj dalej »

2-4
06.13
Konferencja "Opowiem ci o wolnej Polsce"

Relacjonował: Mateusz Łaś, kl. 2C

19.06
2013
Szkolny konkurs geograficzny "Z mapą za pan brat"

12 czerwca 2012 r. odbył się I etap szkolnego konkursu geograficznego "Z mapą za pan brat", w którym udział wzięło 14 uczniów gimnazjum. Na poziomie klas pierwszych najlepszą znajomością mapy fizycznej świata wykazała się Zuzia Kowalczyk z klasy I d. Kolejne miejsca zajęli: Mateusz Kobusiński i Konrad Zając - obaj z klasy I a.

W dniu 19 czerwca 2013 r. o tytuł "Mistrza Mapy" walczyli uczniowie, którzy zdobyli najwięcej punktów w I etapie konkursu: Patryk Jaworski z klasy III d, Oskar Stefaniak z klasy III d, Mateusz Różycki z klasy III b oraz Mateusz Kopalko z klasy IIIe.

Tytuł "Mistrza Mapy" przypadł Patrykowi Jaworskiemu z klasy III d. Czytaj dalej »

20.06
2013
Plebiscyt na najlepszego sportowca
Gimnazjum 24 rozstrzygnięty !!!

I miejsce Maciej Szymkowiak kl.2e 48 głosów

II miejsce Dawid Marciniak kl.2b 43 głosy

III miejsce Klaudia Gogol kl.3d 30 głosów

Gratulujemy !!!

19.06
2013
Wybory do SU

W dniu 19 czerwca 2013 r. w Gimnazjum 24 odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczącą szkoły została Dominika Gołąb z klasy IIB, zastępcą został Maciej Kowalczyk z klasy IIC, a sekretarzem Karol Bojdo z IIA.

Gratulujemy!

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego
Izabella Drobnik, Robert Hrycuniak

14.06
2013
Relacja z projektu "Opowiem Ci o wolnej Polsce"

Relacjonowali: Mateusz Łaś, Jakub Majkowski

7.06
2013
Walki Robotów

Nasi chłopcy: Michał Komorowski kl. 3 e Igor Kaczmarek kl. 3 d doświadczeni i pełni poświęcenia na rzecz działalności Koła Robotycznego oraz nowi jego członkowie - dzielnie włączający się w jego działalność: Kuba Rzepczyński kl. 2 c Franciszek Wielkoszyński kl. 2 c Mikołaj Janiak kl. 2 c godnie reprezentowali szkołę w Finale Ligii Robotów. Zajęli 4 miejsce!!! Wcześniej zajęliśmy wicemistrzostwo w GRUPIE PÓŁNOC (w IV. 2013 r.)

Jestem dumna, że mogłam być ich opiekunem.

Alicja Bardowska

Relacja z finału znajduje się na stronie Instytutu Inwentyki Politechniki Wrocławskiej

6.06
2013
WYNIKI TURNIEJU PIŁKI SIATKOWEJ O MISTRZOSTWO GIMNAZJUM 24

Od początku roku szkolnego rozgrywane były mecze między klasami na swoim poziomie. Najlepsze klasy wśród I, II i III klas rozegrały turniej między sobą o najlepszą klasę w Gimnazjum 24.
I MIEJSCE- KLASA 2A - Dudek Daniel, Kasprzyk Mateusz, Wojdyła Jerzy, Konieczny Mikołaj, Sylwestrzak Alicja, Kołodziejska Małgorzata Czytaj dalej »

6.06
2013
Wyjazd na wymianę

Już w czwartek 6 czerwca dzielna ekipa z naszej szkoły wyrusza do Carl-GittermannRealschule, szkoły partnerskiej położonej w miasteczku Esens w północnych Niemczech.

Oczekuje nas 14 nowych koleżanek i kolegów i oczywiście ich rodziny. Jesteśmy bardzo ciekawi, jak wygląda niemiecka szkoła. Jedno jest pewne: łatwiej zdobywać im piątki i szóstki, bo, jak pewnie wiecie, niemiecki system ocen jest odwrotny do naszego. Tam jedynka to nasza szóstka ...

Cieszymy się już z czekających nas przygód, nowych znajomych, wylegujących się na fryzyjskich wyspach fok i ... niespodzianek!

Zanim przyślemy nasze zdjęcia, możecie obejrzeć sobie wspomnienia z poprzedniej wymiany.

3.06
2013
Zachęcamy do lektury najnowszego numeru gazetki szkolnej Przybyszewskiego Times

Czytaj dalej »

19.04
2013
Zbrodnia katyńska - wykład

22.05
2013
Promocja Zdrowia w naszym gimnazjum

Kolejne sukcesy odnieśli uczniowie naszego gimnazjum w konkursach z promocji zdrowia. W miesiącu maju odbyły się dwa konkursy z promocji zdrowia. Pierwszy organizowany był przez Szkołę Podstawową nr 90 we Wrocławiu dla wrocławskich szkół podstawowych i gimnazjalnych, którego celem było zwiększenie świadomości i promowanie zdrowego stylu życia i odżywiania, higieny osobistej i otoczenia, życia bez nałogów. Warunkiem uczestnictwa było samodzielne wykonanie spotu filmowo-dźwiękowego propagującego zdrowy styl życia od najmłodszych lat.

Wyróżnienia w tym konkursie otrzymały uczennice naszej szkoły z klasy 2c:
Kłak Natalia
Kuś Marcelina
Sypniak Marcelina
Serdecznie gratulujmy!!!Oto uczestniczki konkursu. Czytaj dalej »

19.05
2013
Mistrzostwa Dolnego Śląska młodzików w lekkoatletyce

Duży sukces odnieśli uczniowie naszego gimnazjum podczas rozgrywanych w dniu 19.05.2013, w Zgorzelcu zawodach. Odbyły się tam Mistrzostwa Dolnego Śląska młodzików w lekkoatletyce. Dawid Marciniak był drugi w skoku w dal z wynikiem 5,81 (rekord życiowy) i pierwszy w sztafecie 4x100m wraz z kolegami klubowymi, w zawodach tych brał udział Mikołaj Konieczny, który startował w biegu na 1000m i z wynikiem 3.03,32s zajął czwarte miejsce.

Gratulujemy udanego startu!!! Czytaj dalej »

17.05
2013
UROCZYSTOŚCI KRESOWE NA WROCŁAWSKIM RYNKU

17 maja 2013r. uczniowie klas 1.a i 3.a udali się na wrocławski Rynek, by pod opieką nauczycieli: p. Haliny Dudek, p. Izabeli Drobnik i p. Roberta Hrycuniaka wziąć udział w "IV Spotkaniach Kresowych".

Nasze gimnazjum reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Magda Kulesa, Anna Myszkier oraz Grzegorz Dzikowski.Czytaj dalej »

11-12
05.13
Wrocławska Olimpiada Młodzieży

Młodzież z całego województwa dolnośląskiego rywalizowała na obiektach Stadionu Olimpijskiego w konkurencjach lekkoatletycznych. W zawodach tych brał udział uczeń naszej szkoły Dawid Marciniak, który skakał w dal zajmując 3 miejsce wynikiem 5,64m.

7.05
2013
Brązowi medaliści Gimnazjalnych Mistrzostw Wrocławia w piłce nożnej

Dnia 7 maja 2013 roku rozegrane zostały Finały Gimnazjalnych Mistrzostw Wrocławia w piłce nożnej. Reprezentacja Gimnazjum 24 pod wodzą trenera Jakuba Bednarka natrafiła w meczu półfinałowym na reprezentację SMS "Junior", którą kilka dni wcześniej pokonała 5:1 w 2 rundzie zawodów Coca Cola Cup. Niestety, tego dnia pod nieobecność najlepszego zawodnika Gim 24, Maćka Pałaszewskiego, w lepszej dyspozycji była szkoła SMS-u. Po zaciętym boju i dużej nieskuteczności Gimnazjum nr 24 wygrał "Junior" 2:1, awansując tym samym do finału. Jedyną bramkę dla naszej szkoły strzelił Maciej Szymkowiak. W drugim meczu półfinałowym grały Gimnazjum nr 30 z Gimnazjum nr 28. Do finału awansowało Gimnazjum nr 30. Do gry o trzecie miejsce i historyczne dla naszego gimnazjum podium zmierzyliśmy się z Gimnazjum nr 28. Nasi chłopcy nie pozostawili złudzeń, wygrywając 10:2. Strzelcami bramek byli: Dominik Piwowar 3, Maciej Szymkowiak 3, Filip Robel 2, Konrad Kowalik 1, Paweł Ostros 1.

Z pewnością rok 2013 na długo pozostanie w pamięci i przejdzie do historii sukcesów sportowych Naszej Szkoły. Czytaj dalej »

19.04
2013
Najlepsi sportowcy Gimnazjum 24

Ogłaszamy plebiscyt na najlepszego sportowca Gimnazjum 24.

Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami kandydatów. Będą one dostępne na stronie oraz przedstawiane na rzutniku do 15.05.2013. Potem odbędą się wybory, które przeprowadzą samorządy każdej z klas w naszej szkole.

Czynne Poniedziałki - Czytanie - Teatr Polski Scena Kameralna

Aktualna propozycja wyjść kulturalnych: tutaj

Halina Dudek

12.04
2013
"Gra miejska z pazurem - odkrywamy Karłowice" już za nami!

Dnia 12 kwietnia 6 drużyn uczniów zaproszonych ze Szkół Podstawowych nr 20, 21, 40, 83 we Wrocławiu i Szkoły Podstawowej w Psarach pod opieką uczniów naszego Gimnazjum i studentów geografii Uniwersytetu Wrocławskiego wyruszyło na szlak w poszukiwaniu tajemnic naszego osiedla. Młodzi odkrywcy odwiedzili siedem stanowisk, przygotowanych dla nich przez uczniów i studentów. Czekały tam zagadki, zadania oraz ... Ogrodnik i Rybak, charakterystyczne postaci naszego zielonego nadodrzańskiego osiedla. Czytaj dalej »

11.04
2013
Sukcesy uczniów - Maciek Pałaszewski, kl. 3e

Uczeń Gimnazjum 24 we Wrocławiu, otrzymał powołanie na konsultację Kadry Dolnego Śląska w piłce nożnej.

Maciej Pałaszewski od 2005 - do 2012 roku był zawodnikiem KS Polar Wrocław. W 2010 roku reprezentował barwy FC Wrocław Academy. Od 2013 roku jest zawodnikiem Śląska Wrocław, gdzie występuje w rozgrywkach Makroligi Juniora Młodszego.

Maciek w latach 2010 - 2011 zaliczył kilkanaście występów w Kadrze Dolnego Śląska. Po roku przerwy został ponownie zauważony przez trenera kadry Bartłomieja Bresia, który zdecydował się dać szansę temu uzdolnionemu zawodnikowi.

Gratulujemy !!!

11.04
2013
RÓWNOLEŻNIK ZERO

11 kwietnia 2013 r. we wrocławskiej Mediatece odbyło się spotkanie ze słynnym polskim podróżnikiem i odkrywcą Panem Jackiem Pałkiewiczem. Na spotkanie wybraliśmy się we czwórkę: ja, Ola, Angelika, Robert oraz nasz opiekun Pan Krzysztof Sudolski.

Po dotarciu na miejsce okazało się, że jedną z trudniejszych rzeczy będzie znalezienie dobrego miejsca, na spotkanie z podróżnikiem przyszło bowiem nadspodziewanie dużo osób w różnym wieku. Na początku Pan Pałkiewicz podziękował za tak liczne przybycie, a potem niezwłocznie, jako że nie lubi niepotrzebnie tracić czasu, przeszedł do przedstawiania wspaniałej prezentacji multimedialnej. Opowiadał przy tym o swoich licznych wyprawach do Azji, a zwłaszcza do leżącego w Kambodży zespołu świątyń ANGKOR WAT. Kompleks ten jest największym obiektem starożytnej stolicy Khmerow. Podróżnik z pasją i bardzo dokładnie opowiadał o każdym zdjęciu, które w niezwykły sposób przedstawiało piękno, czar i egzotykę tego niezwykłego miejsca i ludzi tam żyjących. Czytaj dalej »

Liga Robotów

Michał Komorowski (3E) i Igor Kaczmarek (3D) zdobyli I miejsce (ex aequo z ZS 14) w Lidze Robotów - Wrocław Północ, grupa A. Konkurs organizowany jest pod patronatem Instytutu Inwentyki we Wrocławiu.

Opiekun Koła Robotycznego,
Alicja Bardowska

III-IV
2013
Szósta edycja projektu Zastosowanie technologii informacyjnych w nauczaniu geografii

Już po raz szósty uczestniczymy wspólnie ze studentami III roku geografii Uniwersytetu Wrocławskiego w projekcie dydaktycznym "Zastosowanie technologii informacyjnych w nauczaniu geografii". Realizację projektu rozpoczęliśmy w dniu 22 marca 2013r. W pracowni komputerowej Instytutu Geografii i Rozwoju Regionalnego Uniwersytetu Wrocławskiego klasa III a i klasa III b wzięły udział w zajęciach: "Kotliny Podkarpackie". Jedną z kluczowych metod nauczania była metoda WebQuest, zakładająca pozyskanie informacji poprzez wykorzystanie zasobów internetowych.

Efekty naszej pracy obserwował profesor z Uniwersytetu Wileńskiego - Algimantas Česnulevičius.Czytaj dalej »

5.04
2013
Wizyta w IPN

IPN - Instytut Pamięci Narodowej - bardzo ciekawe i zagadkowe miejsce. Pomnik polskiej historii od lat sześćdziesiątych do dziewięćdziesiątych. Miejsce, gdzie można poznać histrię swojej rodziny. Uważam, że wycieczka do IPN-u była najlepszą w tym roku szkolnym i mam nadzieję, że kiedyś jeszcze odwiedzimy to miejsce.

Mateusz Debudaj

Czytaj dalej »

25.03
2013
Spotkanie z Mistrzami Polski w szermierce,
Robertem Andrzejukiem oraz Maciejem Szumskim

Uczniowie klas objętych tutoringiem uczestniczyli w spotkaniu z wielokrotnymi Mistrzami Polski w szermierce, Robertem Andrzejukiem oraz Maciejem Szumskim.

Prowadzący opowiadali uczniom o swoich doświadczeniach sportowych, o swojej drodze na szczyt, o swojej pasji. Zachęcali do czynnego uprawiania sportu, zaprosili na treningi szermierki. Czytaj dalej »

8-9
03.13
Wycieczka edukacyjna do Krakowa

Program:

 • Lekcja na Zamku Królewskim: "Wawel - rezydencja władców Polski"
 • Lekcja w Katedrze Wawelskiej: Katedra, Dzwonnica z dzwonem "Zygmunt" i Groby Królewskie
 • Zwiedzanie Krakowa

Uczestnicy: Uczniowie klas trzecich: B, C, E

Opiekunowie: Halina Dudek, Joanna Wilczek-Lewandowska Czytaj dalej »

W dolnośląskich szkołach trwa kolejna edycja akcji "MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA 2013 "

Patronuje jej Kuratorium Oświaty, a organizatorem i wykonawcą projektu jest Telewizja Wrocław.

Uczniowie już po raz czwarty zbierają symboliczne złotówki na ratowanie kresowych cmentarzy, a w drugim tygodniu lipca ponad 200 młodych ludzi wyjedzie za wschodnią granicę, aby porządkować i remontować zabytkowe polskie nekropolie. Niektórzy z nich pojawią się dosłownie na mogiłach swoich pradziadów. To dla naszej młodzieży prawdziwa lekcja patriotyzmu, ale również historii swoich rodów.

NA RATUNEK!!!
czeka kilkaset polskich cmentarzy na dzisiejszej Ukrainie, zaniedbanych i zrujnowanych. Telewizja Wrocław od 12 lat organizuje pomoc dla historycznych nekropolii.

SYMBOLICZNA ZŁOTÓWKA

12.03
2013
Szkolny etap konkursu "Zawodowo wystartuj w przyszłość"

Relacjonowały: Agnieszka Kotulska, kl. 3B, Dorota Kamińska

6.03
2013
V Festiwal Flamenco

W środę 6 marca 2013r. miał miejsce V Festiwal Flamenco, zorganizowany w Filharmonii Wrocławskiej. Zaproszenie na ten festiwal otrzymaliśmy od opiekunki zespołu romsko-polskiego TERNI ROMANI BACHT jeszcze w styczniu, podczas wizyty na próbie zespołu.

W filharmonii było bardzo ciekawie i inspirująco. Na początku obejrzeliśmy wernisaż prac związanych z różnorodnością kulturową. Czytaj dalej »

Konkurs multimedialny w ramach projektu "Wędrówki szlakiem wartości"

Myśl przewodnia: "Ludzie są stworzeni do radości. Słuszne jest zatem pragnienie szczęścia. (...) jednakże nie można być szczęśliwym [bez innych]." (JP II)

Organizatorzy: Gimnazjum nr 24 we Wrocławiu, Fundacja "PAX ET BONUM"

Adresaci konkursu: konkurs adresowany jest do dzieci, uczniów kl. VI na poziomie szkoły podstawowej, do młodzieży gimnazjalnej oraz uczniów klas I-II szkół ponadgimnazjalnych.

Zasady uczestnictwa:

 • warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest nadesłanie prezentacji multimedialnej o tematyce inspirowanej wskazanym tematem, dotąd niepublikowanej i nienagradzanej w innych konkursach,
 • prezentację multimedialną należy wykonać w programie Power Point 97-2003 i zapisać ją w formacie pps/ppt, o objętości do 20 slajdów; prezentacja powinna działać samodzielnie po uruchomieniu, czas trwania do 10 minut,
 • prace muszą być wykonane indywidualnie i samodzielnie
 • w prezentacjach powinny być zawarte informacje o wykorzystanych materiałach źródłowych.

Regulamin konkursu -> pobierz.

6.03
2013
Konkurs Międzygimnazjalny
" Tajemnicze i dziwne miejsca w moim regionie"

6 marca gościły w naszej szkole drużyny z 10 gimnazjów, które w II etapie konkursu zaprezentowały wybrane przez siebie miejsca Dolnego Śląska. Dzięki pomysłowości artystów mogliśmy spojrzeć innymi oczami na znane nam i mniej znane miejsca regionu i odkryć ich walory. Ponieważ obraz bardziej przemawia do wyobraźni niż słowo, zapraszamy Was do obejrzenia materiału zdjęciowego z prezentacji i zasmakowania w atmosferze konkursu. Czytaj dalej »

2.03
2013
Konkurs Odysei Umysłu

W roku szkolnym 2012 - 2013 w szkole powstały dwie grupy Odysei Umysłu. Trenerami pierwszej drużyny zostały panie I. Olbrycht i K. Bednarek, zaś trenerami drugiej grupy zostały panie S. Zielińska i A. Zakrzewska.

Odyseja Umysłu to nie lada wyzwanie. Nie ukrywam, że było trudno, ale było też mało czasu. Przygotowania rozpoczęliśmy w październiku. Czytaj dalej »

2.03
2013
Zajęcia laboratoryjne na Uniwersytecie Przyrodniczym
w ramach projektu "Badacz i Humanista"

W dniu 2 marca 2013 uczestnicy projektu "Badacz" wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych na Uniwersytecie Przyrodniczym. W laboratorium biochemicznym wykonywali rozmaz krwi, barwili rozmaz krwi obwodowej metodą May-Grünwalda-Giemzy i obserwowali próbki pod mikroskopem. Z kolei w Laboratorium Mikrobiologii i Genetyki Molekularnej uczniowie izolowali DNA z wymazów. Czytaj dalej »

ZAPRASZAMY NA DZIEŃ OTWARTY

Szóstoklasistów wraz z Rodzicami zapraszamy w dniu 2 marca 2013, w godz. 10.00-13.00 na Dzień Otwartych Drzwi w Gimnazjum 24.

HARMONOGRAM

GODZ. 11.00 - SPOTKANIE Z PANIĄ DYREKTOR MARZANNĄ WOLSKĄ

OD 10.00 - 13.00 ODBĘDĄ SIĘ:

 • TEATRZYKI PO NIEMIECKU I ANGIELSKU
 • WYKORZYSTANIE IPADÓW W NAUCE
 • GRY I ZABAWY MATEMATYCZNE
 • LEKCJA Z WYKORZYSTANIEM TABLICY INTERAKTYWNEJ
 • POKAZ PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ
 • MIKROSKOPOWANIE
 • POKAZ ĆWICZEŃ Z PIŁKAMI FITBALL ORAZ TURNIEJ NOŻNEJ I PIŁKI SIATKOWEJ
 • GAZETKA SZKOLNA

NAUCZYCIELE BĘDĄ DO PAŃSTWA DYSPOZYCJI I UDZIELĄ WSZELKICH NIEZBĘDNYCH INFORMACJI DOTYCZĄCYCH PRACY I ORGANIZACJI W SZKOLE.

2.03
2013
Polecamy kolejny numer gazetki szkolnej - "Przybyszewskiego TIMES"

Czytaj dalej »

22.02
2013
Udział w Dniach Otwartych LZN

22 lutego 2013 r. o godzinie 10:25, klasa druga "d" wyruszyła na wycieczkę edukacyjną. Celem było obejrzenie interaktywnej wystawy Centrum Nauki Kopernik, zapoznanie się z ofertą edukacyjną Lotniczych Zakładów Naukowych, a także wysłuchanie wykładu generała Mirosława Hermaszewskiego na temat historii podboju kosmosu. Czytaj dalej »

20.02
2013
Szkolne eliminacje do Konkursu Bezpieczeństwa dla Dzieci i Młodzieży " Uczę się bezpiecznie żyć"

Dnia 20 lutego 2013 r. odbyły się szkolne eliminacje do międzyszkolnego konkursu poświęconego bezpieczeństwu, o tytuł Mistrza Dolnego Śląska w Edukacji dla Bezpieczeństwa. W zawodach odbywających się w dwóch turach uczniowie z klas trzecich i pierwszej (3A, 3B, 3E i 1B) rozwiązywali test złożony z pytań otwartych i zamkniętych. Zawodnicy musieli wykazać się wszechstronną wiedzą z dziedziny ochrony przeciwpożarowej, obrony cywilnej i pierwszej pomocy przedlekarskiej. Największą liczbę punktów zdobył uczeń z klasy 3E, Michał Komorowski, który będzie nas reprezentował w etapie międzyszkolnym. Serdeczne gratulacje i podziękowania składam wszystkim zawodnikom. Czytaj dalej »

16.02
2013
Warsztaty w firmie IBM Poland

Wdniu 16 lutego (sobota) odbyły się fantastyczne warsztaty w firmie IBM Poland.

Wwarsztatach brał udział Pan Krzysztof Sudolski oraz uczniowie naszego gimnazjum: Magda Janeczek z klasy IIIc i Grzegorz Wójcik z klasy IIIa.

Po przyjeździe na miejsce rozdano nam specjalne karty, które każdy miał przyczepić w widocznym miejscu. O godzinie 9.30 podzielono nas na grupy i przydzielono nam po trzech opiekunów. Zaprowadzono nas do różnych sal, gdzie mogliśmy się wzajemnie poznać. Okazało się, że nasi opiekunowie są obcokrajowcami. Porozumiewaliśmy się po angielsku. Właśnie wtedy uświadomiłam sobie, że jedenaście lat nauki tego języka nie poszło na marne. Czytaj dalej »

Czynne Poniedziałki - Czytanie - Teatr Polski Scena Kameralna

Aktualna propozycja wyjść kulturalnych: tutaj

Halina Dudek

Szkolny konkurs geograficzny "Rekordy Ziemi"

I miejsce - Mateusz Kobusiński - klasa I a,
II miejsce-Piotr Smuga -klasa I a,
III miejsce- Konrad Zajac- klasa I a.

Lucyna Zygmunt

25.01
2013
Próba zespołu tanecznego TERNI ROMANI BACHT

25 stycznia 2013 uczniowie naszego gimnazjum mieli okazję uczestniczyć w próbie zespołu tanecznego TERNI ROMANI BACHT. Skład zespołu był mieszany (romsko-polski).

Do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 13 przy pl. Muzealnym, gdzie odbywają się próby zespołu, wybraliśmy się w składzie: K. Chojak, N. Fras z kl. II b, M. Łaś z kl. IIc, M. Rożkowicz, G. Wójcik z kl. IIIa, M. Janeczek, A. Kaczkowska z kl. III c oraz A. Kozłowska z kl. III e. Naszym opiekunem był Pan K. Sudolski.

W czasie tej próby mieliśmy okazję zobaczyć przedstawicieli innej kultury, poznać ich naturalne zachowanie, styl tańca. Opiekunka zespołu, Pani Maja, przedstawiła nam zasady, na jakich odbywa się nauka dzieci romskich, warunki uczestnictwa w pracach zespołu. Czytaj dalej »

24.01
2013
Zbiórka żywności

Od września 2012r. dwie uczennice naszego Gimnazjum Katarzyna Lotkowska z klasy IIIb i Jasmina Uchwał z klasy IIb z własnej inicjatywy organizowały na terenie szkoły zbiórkę żywności i materiałów do wyścielania legowisk dla podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu. 24.01.2013r. uczennice osobiście przekazały zebrane dary pracownikom schroniska.
Bardzo dziękujemy Kasi i Jasminie za zorganizowanie akcji charytatywnej, za zaangażowanie i wrażliwość, jaką wykazały się w stosunku dla pokrzywdzonych zwierząt. Czytaj dalej »

Wolontariusze!
Jedziemy porządkować kresowe cmentarze!!!

10 uczniów -wolontariuszy z naszej szkoły wraz ze swoimi opiekunami wyjedzie na Ukrainę w ramach telewizyjnej akcji MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA.
Naszym miejscem docelowym będzie Żydaczów k/Stryja (60 km od Lwowa)

Pani Grażyna Orłowska - Sondej wraz z Kuratorium i Telewizją Wrocław organizują akcję ratowania polskich nekropolii pozostawionych za wschodnią granicą "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia". Akcja jest wartościowym działaniem wychowawczemu, sprzyjającym pielęgnowaniu pamięci o Polakach, których mogiły znajdują się na Kresach.

Informacja dla wolontariuszy

W tym roku wakacyjny wyjazd od 3 lipca do 14 lipca 2013 roku.

Wszystkie koszty związane z wyjazdem ponoszą organizatorzy akcji z wyjątkiem transportu. Tu najczęściej wójtowie i burmistrzowie w gminach fundują uczniom busy . W przypadku Wrocławia wynajmowane są w przedsiębiorstwach przewozowych, lub korzysta się z środków transportu należących do rodziców.
Dodatkowe informacje znajdą się niebawem na stronie internetowej programu telewizyjnego www.studiowschod.pl
Chętni, którzy zechcą wyjechać porządkować nekropolie jako wolontariusze na kresowe cmentarze, powinny zgłaszać się do Haliny Dudek.

Zadania dla uczniów wolontariuszy Akcji "Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia"

Propagowanie Akcji poprzez:

 • Zaprojektowanie plakatu lub Logo reklamującego Akcję "Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia" (technika dowolna, max. format B2) - do 15.03.2013
 • zbiórkę pieniędzy na ratowanie kresowych cmentarzy - pod hasłem: Podaruj 1 symboliczną złotówkę!!!
 • Rozpowszechnianie celów Akcji: "Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia" w szkole i środowisku lokalnym: gazetki, ulotki, plakaty itp.

Halina Dudek, Robert Hrycuniak

20.01
2013
Projekt WROPENUP! - wielokulturowość

Dnia 20.01.2013r. troje uczniów z naszej szkoły wraz z nauczycielem historii wzięło udział w inauguracyjnym spotkaniu wielokulturowego projektu w kinie "Nowe Horyzonty".

Ideą tego przedsięwzięcia jest otwartość na inne kultury i zwalczanie rasizmu obecnego w naszym społeczeństwie. W tym celu organizatorzy przydzielili wolontariuszy z innych krajów, którzy przybliżą nam zupełnie inny światopogląd, co pozwoli nam na rozwinięcie świadomości międzykulturowej.

Konkurs, w którym bierzemy udział, jest głównie skierowany do młodzieży i studentów z Wrocławia. Prace konkursowe tworzymy do maja. W międzyczasie będziemy uczęszczać na warsztaty poświęcone kompetencji wielokulturowej.

Po zapoznaniu się z konkursem obejrzeliśmy film dokumentalny pt. "Samsara". Czytaj dalej »

13.01
2013
XXI finał WOŚP

Grupa naszych wolontariuszy uczestniczyła w zbiórce pieniędzy dla WOŚP. Przez kilka godzin, z ogromnym zaangażowaniem i z uśmiechem na twarzy uczniowie zachęcali mieszkańców Wrocławia i turystów do wsparcia akcji. W godzinach wieczornych, zmarznięci, ale zadowoleni wolontariusze oddali do sztabu Orkiestry puszki pełne pieniędzy, dzięki którym zostanie zakupiony sprzęt dla dzieci oraz wyposażenie oddziałów szpitalnych dla seniorów. Czytaj dalej »

11.01
2013
Lekcja w kościele ewangelicko-augsburskim

11 stycznia 2013 roku odbyła się lekcja edukacyjna dla uczniów z Gimnazjum nr 24 w kościele ewangelicko-augsburskim. Tematem lekcji był Marcin Luter - podstawy kościoła luterańskiego. Czytaj dalej »

Polecamy