Pierwsza klasa o tym profilu powstała w Gimnazjum nr 24 w roku 2003.

W klasie realizowany jest program własny z zakresu lekkoatletyki w wymiarze 10-ciu godzin w tygodniu. Program klasy umożliwia także opanowanie podstawowych umiejętności z gier zespołowych i dyscyplin indywidualnych.

Zajęcia odbywają się na obiektach sportowych szkoły. Uczniowie tej klasy brali udział we współzawodnictwie sportowym na obiektach lekkoatletycznych całego województwa, a nawet kraju. Współpracujemy z Klubem MKS "MOS" Wrocław oraz Szkołą Mistrzostwa Sportowego.

Dlaczego właśnie lekkoatletyka?

Lekkoatletyka jest sportem, w którym każdy może znaleźć coś dla siebie. Wymaga ogólnej sprawności, więc zapewnia rozwój całego organizmu. To jedna z najlepszych dróg, jakie można wybrać dla dziecka w sporcie. Młodzież utalentowana szybkościowo z przyjemnością będzie się ścigać na krótkich dystansach, a wytrzymałościowo rywalizować będzie na dłuższych. Skok w dal i wzwyż oraz konkurencje techniczne pozwalają każdemu zajmować się tym, w czym czuje się pewny, a to przekłada się na dobrą zabawę, wiele radości z uprawiania sportu, a jednocześnie na doskonałą szkołę charakteru. A przecież o to właśnie chodzi. Obozy sportowe w okresie letnim i zimowym to też bardzo przyjemny aspekt uprawiania tej dyscypliny.


Trener Tomasz Szomburg

Trener lekkiej atletyki w klubie MKS "MOS" Wrocław. Absolwent AWF Wrocław, biegał na średnich dystansach (800m, 1500m). Zdobywał medale OSM, mistrzostw SZS, Akademickich Mistrzostw Polski.

Wychowawca młodzieży od roku 1997, prowadzi szkolenie sekcji lekkiej atletyki. Jego wychowankowie zdobywali medale na: Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, Mistrzostwach Polski Juniorów, Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, Mistrzostwach Polski Seniorów ( Agnieszka Gadzińska - 60m, 200m, 4x100m, Anna Gadzińska - 4x100m, 4x400m, Martyna Korzeniecka - 4x100m, Mirosław Habaj - skok o tyczce, Ewa Mak - 4x100m, 4x400m).

Prowadzi ogólnopolską akcję "BiegamBoLubię", odbywającą się w całym kraju na 42 stadionach lekkoatletycznych oraz zajęcia treningowe dla młodzieży na terenie Gimnazjum nr 24 we Wrocławiu.

 

Projekt MaGiA  

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku:
   

Polecamy  

   

Librus  

   

Polityka cookies  

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na zapis cookies w Twojej przeglądarce. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.