Pierwsza klasa o tym profilu powstała w Gimnazjum nr 24 w roku 2003.

W klasie realizowany jest program własny z zakresu lekkoatletyki w wymiarze 10-ciu godzin w tygodniu. Program klasy umożliwia także opanowanie podstawowych umiejętności z gier zespołowych i dyscyplin indywidualnych.

Zajęcia odbywają się na obiektach sportowych szkoły. Uczniowie tej klasy brali udział we współzawodnictwie sportowym na obiektach lekkoatletycznych całego województwa, a nawet kraju. Współpracujemy z Klubem MKS "MOS" Wrocław oraz Szkołą Mistrzostwa Sportowego.

Dlaczego właśnie lekkoatletyka?

Lekkoatletyka jest sportem, w którym każdy może znaleźć coś dla siebie. Wymaga ogólnej sprawności, więc zapewnia rozwój całego organizmu. To jedna z najlepszych dróg, jakie można wybrać dla dziecka w sporcie. Młodzież utalentowana szybkościowo z przyjemnością będzie się ścigać na krótkich dystansach, a wytrzymałościowo rywalizować będzie na dłuższych. Skok w dal i wzwyż oraz konkurencje techniczne pozwalają każdemu zajmować się tym, w czym czuje się pewny, a to przekłada się na dobrą zabawę, wiele radości z uprawiania sportu, a jednocześnie na doskonałą szkołę charakteru. A przecież o to właśnie chodzi. Obozy sportowe w okresie letnim i zimowym to też bardzo przyjemny aspekt uprawiania tej dyscypliny.

Trener Tomasz Szomburg

Trener lekkiej atletyki w klubie MKS "MOS" Wrocław. Absolwent AWF Wrocław, biegał na średnich dystansach (800m, 1500m). Zdobywał medale OSM, mistrzostw SZS, Akademickich Mistrzostw Polski.

Wychowawca młodzieży od roku 1997, prowadzi szkolenie sekcji lekkiej atletyki. Jego wychowankowie zdobywali medale na: Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, Mistrzostwach Polski Juniorów, Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, Mistrzostwach Polski Seniorów ( Agnieszka Gadzińska - 60m, 200m, 4x100m, Anna Gadzińska - 4x100m, 4x400m, Martyna Korzeniecka - 4x100m, Mirosław Habaj - skok o tyczce, Ewa Mak - 4x100m, 4x400m).

Prowadzi ogólnopolską akcję "BiegamBoLubię", odbywającą się w całym kraju na 42 stadionach lekkoatletycznych oraz zajęcia treningowe dla młodzieży na terenie Gimnazjum nr 24 we Wrocławiu.

W Gimnazjum nr 24 we Wrocławiu od 2007 roku istnieje klasa sportowa o profilu piłka nożna. Klasa ta realizuje program własny, stworzony przez nauczyciela Jakuba Bednarka (trenera drugiej klasy sportowej, który posiada specjalizację trenersko-instruktorską w dziedzinie piłka nożna). Na klasę przypada 9 godzin wychowania fizycznego w tygodniu oraz dwie godziny KN. Uczniowie mają zajęcia na obiektach Gimnazjum 24 oraz na boisku pełnowymiarowym MCS Sołtysowice. Nasi uczniowie po zajęciach w szkole trenują w klubach sportowych tj.: Fc Wrocław Academy, Polar Wrocław, Śląsk Wrocław, Odra Wrocław. Połączenie treningów w klubach macierzystych z zajęciami w klasach sportowych daje większe możliwości rozwoju dla młodych sportowców.

Na godzinach KN realizowane są zajęcia indywidualne dla uczniów w celu poprawy umiejętności technicznych z piłki nożnej (indywidualizacja zajęć). Klasy sportowe mają organizowane wyjazdy na obozy sportowe, na których podnoszą swoje umiejętności sportowe (2 treningi dziennie) oraz edukacyjne (godziny lekcyjne realizowane w małych grupach).

Reprezentacja Gimnazjum 24 im. Janusza Korczaka 2015/2016

Górny rząd ( od lewej strony ):
D. Łoszewski, Sz. Szympel, A. Manowski, D. Jakubczak, P. Aftowicz, G. Aftowicz, M. Nawrocik, A. Drogoś, M. Jaworski – Piszkiewicz, M. Kamraj.

Środkowy rząd ( od lewej strony ):
Ł. Seniuta, A. Stepanian, M. Korólczyk, K. Pudło, Trener J. Bednarek.

Dolny rząd ( od lewej strony ):
D. Trelka, K. Pyrczek, A. Bardashevsky, W. Flarski.

Trener Jakub Bednarek - Juniorzy Starsi - rocznik 94/95

Ur. 07.01.1980 w Lubaniu Śl. Absolwent AWF Wrocław. Trener II klasy w piłce nożnej. Wychowanek Łużyc Lubań, gdzie grał w IV lidze, reprezentował również Liceum Sportowe "Sport Contact" w III Lidze, KP Brzeg Dolny w IV Lidze, Wulkan Wrocław w IV Lidze i w I lidze futsalu, AWF Wrocław w II lidze futsalu. Z zespołem AWF-u Wrocław zdobył Akademickie Mistrzostwo Polski w futsalu. Współautor książki o piłce nożnej halowej.

Jako trener: prowadził grupy młodzieżowe w Śląsku Wrocław, Wulkanie Wrocław, reprezentację uczelni i zespół II ligi futsalu AWF Wrocław. Był asystentem w Wulkanie Wrocław w III Lidze. Wprowadził również KS Łozinę z A-klasy do klasy okręgowej. W FC Wrocław Academy prowadzi I zespół juniorów, który występuje w Dolnośląskiej Lidze Juniorów. Poza pracą w FC Wrocław pracuje jako nauczyciel wychowania fizycznego w Gimnazjum nr 24 we Wrocławiu. Od 2007 roku jest pomysłodawcą klasy sportowej o profilu piłka nożna.

Projekt MatMiasto